İnce telli saçlar nasıl gürleşir?

09.02.2018
944
A+
A-

Saçlarınızın daha gür ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız evde kolayca uygulayabileceğini bu bitkisel çözümlerle ince telli saçlarınızla “artık” gurur duyacaksınız!

İnce telli saçlar nasıl gürleşir?

Bir kadının en dikkat çekici aksesuarı saçıdır. Bu yüzden yüzümüze ya da vücudumuza gösterdiğimiz ilginin büyüğünü saç da hak ediyor. Peki, özellikle ince telli saçların en büyük yaşadığı sorunlardan biri; hacmini kaybetmiş saçları nasıl daha canlı ve gür gösterebiliriz? 

İşte evinizde kolayca yapabileceğiniz bitkisel çözüm yolları… 

ELMA SİRKESİ
Sirke, özellikle yağlı saçlardaki saç dökülmesiyle başa çıkan harika bir yardımcıdır . Aynı zamanda saç köklerindeki kan dolaşımının daha iyi olması için uyarıcı olur. Uygulanışı: Suda çözünmüş olan sirkeyi, kafa dersine masaj ile uygulayın ve 10 dakika sonra ılık suyla durulayın.

HAVUÇ VE HİNDİSTAN CEVİZİ SÜTÜ
Havuç suyu ve hindistan cevizi sütünü karıştırın ve saçınıza uygulayın.Saçınızın sağlıklı ve güçlü kalmasına yardımcı olacaktır.

PANCAR
Yaklaşık 10 dakika boyunca bir çift pancar kökünü kaynatın. Suyu soğutun ve kafa derinize uygulayın. Haftada 2 ya da 3 kez saçınızı pancarla durulayın.

SOĞAN, SARIMSAK VE LİMON
Taze sıkılmış soğan ya da sarımsak suyunu kafa derinize uygulayın. 20 dakika sonra kokusunu geçirmek için limon suyu ile iyice durulayın.

ALOE VERA
Yaprağından alınan aloe vera jeli özünü bir kase suda çözünmeye bırakın.Saçınıza ve saç derinize masajla uygulayın. 10 dakika sonra ılık su ile durulayın.

İNCE TELLİ SAÇLAR NASIL KALINLAŞIR
Saçları gürleştirmenin yolunu öğrendik peki, ya ince telli saçların nasıl kalınlaştığını? İnce telli saçlar nasıl kalınlaşır, ince telli saçların kalınlaşması için yapılması gerekenler… İşte tüm bu soruların cevabını şimdi öğreneceksiniz… 

SAÇLARI DÜZENLİ YIKAMAK
Eğer ince telli bir saç yapısına sahipseniz , saçlarınızı temiz tutmanız gerekmektedir. Bu nedenle saçlarınızı sık sık yıkamanız gerekmektedir. Bu sıklık derecesi her gün değildir. Ara ara ama en kötü ihtimal 2 günde 1 yıkamanız gerekmektedir. Diğer dikkat edilmesi gereken ikinci en önemli nokta ise saçlarınıza uyan ve mümkünse doğal saç şampuanları kullanmanız olmasıdır.

SAÇLARINIZI NEMLENDİRİN
İnce telli saçlara sahip olanlar saçlarını devamlı nemlendirmelidir. Saçları nemlendirmek için zeytinyağı kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken saf zeytinyağını ocakta hafifçe ılıtın ve saçlarınıza haftada 2 kere uygulayın. Zeytinyağını yaklaşık olarak 1-2 saat kafanızda beklemesi gerekmektedir.

SAÇLARINIZA MASAJ YAPIN
Saçlarınıza masaj yaparak hem saçlarınızı güçlendirmiş hemde saçlarınızı canlandırarak saç köklerini harekete geçirmiş olursunuz. İnce telli saç köklerini kalınlaştırmak için her saç yıkmada saçlarınıza masaj yapmayı unutmayın. Özellikle masaj yapılacak bölge saç dipleri olmalıdır.

SAÇLARINIZDAKİ KIRIKLARI KESİN
Saçlarınızda oluşan kırıkları muhakkak kesin. Saçta oluşan kırıklıklar saçlarınızı sağlıksız gösterirken aynı zamanda saçta protein kaybına neden olur. Bu nedenle düzenli aralıklarla saçlarınızdaki kırıkları aldırmanız gerekmektedir.

İNCE TELLİ SAÇLARI KALINLAŞTIRMAK İÇİN SARIMSAK MASKESİ
Malzemeler
Zeytinyağı ( 1 çay bardağı ve saf )
Bal ( 1 tatlı kaşığı ve orjinal )
Sarımsak ( 5-6 diş )
Hazırlanışı ve uygulanışı : İlk olarak 5-6 diş sarımsağı rendeleyin ve üzerine bal ile zeytinyağını katarak karıştırıp saçlarınıza uygulayın. Uygulama esnasında saç diplerinize masaj yapmayı unutmayın. Yaklaşık olarak saçlarınızda 1 saat bekletin ve haftada 2 kere uygulayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

error: Content is protected !!