Anne yemeği sever misiniz?

09.02.2018
921
A+
A-

Anne yemeği sever misiniz?;Hepimiz, anne yemeklerini severiz; sık sık özlem duyarız… Şehir hayatında koştururken nefis yemeklerle kendimizi ödüllendirmek ve dinlenmek isteriz. İşte,

Anne yemeği sever misiniz?

Hepimiz, anne yemeklerini severiz; sık sık özlem duyarız… Şehir hayatında koştururken nefis yemeklerle kendimizi ödüllendirmek ve dinlenmek isteriz. İşte, tam bu anda MamaMe yanımızda!

Peki, nedir Mamame? Ev yemeği seven, anne yemeği özlemi çeken, annelerin evlerinde çocukları için sevgiyle yaptıkları yemekleri sundukları sanal bir restaurant. MammaMe’de kadınlar, evde çalışırken mutfak kapılarını gelir kapısına dönüştürüyorlar.

Türkiye’de teknoloji alanında çalışan kadınları teşvik etmek amacıyla 2016 yılında hayata geçirilen Teknolojinin Kadın Liderleri yarışmasının “Yılın Kadın Girişimi” ödülünün sahibi MamaMe, sisteme aldığı kadınlara sanal sayfaları üzerinden satış yapma ve sağlıklı anne yemeği hasreti çeken tüketici ile buluşmalarına imkan sağlıyor.

Beyaz yakalı, yoğun iş yaşantısı nedeniyle yemek yapamayan ama sağlıklı anne yemeği özlemi çeken, yeni evli veya çocuklu çiftler, hatta bekar anne ve babalar, annesinden uzak okumak için veya çalışmak için İstanbul’a gelmiş gençler artık MamaMe’de buluşuyor.  

Anadolu’nun etnik çeşitliliğini koruyan ve tüketici ile buluşturan MamaMe, ön sipariş sistemi ile çalışıyor ve yemekler soğuk ya da ılık gönderiliyor. Tüketici siparişi sonrası evde taze taze hazırlanan yemekler, yüzde 100 sızdırmaz mikrodalga fırına uyumlu kaplarda ve yine bir kadın girişimi tarafından örülen pamuk iplikten yapılmış filelerde tüketicinin belirlediği saatte adrese teslim ediliyor.

Mame’ler ( anneler ) yemekleri evlerinde yapıyor, evlerinden çalışıyorlar. Valiliklerin verdiği hijyen eğitiminden geçerek başarılı olan ve hijyen sertifikası alan kadınlar aynı zamanda MaMe Kadın Kooperatifi üyesi. Mame’ler; sağlığa önem veren, pırıl pırıl mutfaklarıyla, yemek konusunda çok iddialı, gurme yemek peşinde koşmayan, kuru fasulyeyi, İzmir Köfte’yi klasik tarzda yapan ve bununla gurur duyan kadınlar.

Yönetici ortakları kadın olan kodların yazılımı, araştırma geliştirme, koordinasyon ve çoğunluk hissenin kadınlarda olduğu MamaMe hem rekabet hem de dayanışma prensibiyle çalışıyor. Mame’ler aynı zamanda birbirlerine kişisel olarak rakip ama kurumsal olarak aynı çatı altındalar.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

error: Content is protected !!